Zařízení ložnice

Hlavním parametrem při zařizování ložnice je jistě správný výběr postele s matrací. Kvalitní postel a pohodlná matrace jsou gró celého procesu a také zdraví i spánku. Ložnice musí být příjemná, musí navodit atmosféru odpočinku a uspořádání doplňků musí ladit se všemi prvky.

 

Zařízení ložnice

Perfektní sladění nábytku

Pokud si myslíte, že stačí vyladit barvu a styl, tak jste na omylu. Rozhodují dokonce i hrany nábytku. Nejlepší je volit nábytek z jedné modelové řady, aby nepůsobily barvy a styly roztříštěně. „Set“ postele, skříně, případně komody či nočních stolků mají výrobci ve svém sortimentu běžně.

 

Co do ložnice nepatří?

Dejte do ní jen to nejnutnější. Pokud v ní chcete uskladnit vysavač, sušák na prádlo, žehlící prkno nebo si pobyt v ní zpříjemnit televizí, počítačem a jinými věcmi, nedělejte to. Najděte pro věci jiné místo ve svém domově nebo je odložte do sklepa či na půdu. Ložnici věnujte spánku a relaxaci. Také to nepřehánějte s nábytkem. Bohatě vám postačí postel, noční stolek a nějaká menší komoda na oblečení.

 

Světlé barvy jsou nejlepší

Nemusíte vymalovat na bílo a kupovat pouze bílý nábytek. Stačí, když vyberte světlé odstíny. Například krémovou, béžovou, světlý odstín žluté apod. Světlé barvy prostor zvětší a také rozjasní. Odvážnější mohou vybrat na stěny nějaké textury.

 

Moderní kombinace

Věděli jste, že kombinace bílé a fialové barvy v ložnici je in? S takovou kombinací se stane vaše ložnice pastvou pro oči.

 

Pokud však nejste výběrem zařízení ložnice jisti, doporučujeme si pozvat do svého domova designéry, kteří vám doporučí nejen, jak si ložnici zařídit, ale také vám dají tipy na osvědčené produkty. Jedná se o řešení finančně náročnější, ale pokud neoplýváte kreativitou, může se investice do budoucna vyplatit.