Sedačka do obývacího pokoje

Jak vybrat vhodnou sedačku do obývacího pokoje? Co by měla splňovat? Z čeho by měla být vyrobena a kolik by měla stát? Přečtěte si náš krátký článek a zjistěte, na co byste se měli zaměřit a na co si dát naopak pozor.

Vybíráme sedačku do obývacího pokoje

Při výběru sedačky do obývacího pokoje byste se měli zaměřit na několik základních věcí a uvědomit si několik parametrů.

Vzhledem k tomu, že jsou sedačky již ve většinou skoro složeném stavu, doporučujeme si přeměřit vnitřní i venkovní prostory, to abyste se s ní při manipulaci snadno vešli a nemuseli ji případně vracet. Poměřte si místo v obývacím pokoji a předběžně si představte, kde byste ji umístili. Budete si přát rohovou nebo klasickou? S dvěma křesly, s jedním nebo bez křesel? S úložným prostorem, bez úložného prostoru nebo rozkládací? To vše bude hrát roli při výběru sedačky do obývacího pokoje. Platí, že čím menší byt, tím menší nároky musíte mít na mohutnost a rozložitost sedačky.

Co by měla splňovat a z čeho by měla být vyrobena?

Především by měla být z kvalitních materiálů. Nedoporučujeme volit koženkové sedačky – tedy z nepravé kůže. Ty se časem drolí nebo trhají a jediné řešení je nechat přečalounit, což je tak ekonomicky nevýhodné, že můžete koupit rovnou novou. Nehledě na nepořádek, který z drobení koženky vzniká.

Naproti tomu pravá kůže je v zimě studená a v létě se na ni ve vyšších teplotách budete lepit. Kompromisem může být semiš, který se dobře čistí, je hřejivý v zimě a v létě chladí. Má nejblíže klasickým textilním sedačkám, které jsou stále nejprodávanější.

Kolik by měla stát?

Otázka, která je silně individuální, ale i u té se dá vznést nějaké doporučení. Pokud ji plánujete mít výhledově například 10 let, volte vyšší cenovou hladinu, která by vám měla garantovat jistou kvalitu. Pokud rádi nábytek měníte, zakupte levnější, ale nepočítejte s možností vybrat pravou kůži nebo kvalitní semiš. Budete se muset spokojit s klasickým textilem.

Sedačka do obývacího pokoje