Chcete bydlet spokojeně? Zvolte správnou pojistku

Segment pojištění dnes nabídne tolik možností, že se lze chránit vůči celé řadě různorodých situací. My se společně podíváme na oblast pojistných produktů, které jsou spojovány primárně s vaším spokojeným bydlením.

Mějte pojištěnou svou domácnost

Je jedno, zda bydlíte v bytě nebo domě. Interiér nese označení jako domácnost a tu je možné pojistit jako jeden celek. Říci musíme dokonce i to, že i když pojistka není nijak povinná, mělo by se na ní pohlížet jako na naprostou samozřejmost. Pojištění rodinného domu může přinášet celou řadu možností s ohledem na rizika, tak i s ohledem na to, co vše může být pojištěno. Navíc nemusí být problém pojistku rozšířit i na další místa, jako třeba sklep či kancelář apod.

Pojistěte i svou nemovitost

Mnohdy jde o samostatný pojistný produkt, který nese označení pojištění nemovitosti. Jeho charakteristikou je to, že se nevztahuje na interiér – tedy na domácnost, ale vztahuje se na nemovitost jako takovou. Tedy v podstatě na stavbu. Nejčastěji v podobě rodinného domu. Charakteristikou této možnosti je i rozšíření na váš pozemek a tedy i na věci, které se na něm nacházejí. Může se jednat například o bazén, garáž, kůlnu či zahradní altán.

Pozor na situace, které způsobíte sami

Není nic výjimečného, že svou neopatrností rozbijete okno, vytopíte souseda, nebo poškodíte jiné vybavení ve vašem domě nebo bytě. Co v takovém případě udělat? Kdo má pojištění odpovědnosti za škodu, ten může vše jednoduše nahlásit jako pojistnou událost.

Dostáváme se tedy k třetí variantě pojištění, která může být spojena se spokojeným bydlením. Nutno říci, že tento typ pojistky vychází z té, která je často sjednávána třeba v zaměstnání, stejně jako může být doplňkem takzvaného cestovního pojištění. Jak je vidět, využitelná však může být i ve vaší domácnosti. Zvláště když víte, že vaše chování a jednání není ideální.